Pisikesele ilmakodanikule on vaja soetada päris palju asju. Tegelikult on üldse on imelik mõelda, et üks pisikene inimene kohe nii palju asju korraga vajab, aga nii see paraku on. Kui sobiva turvahälli ja vankri ostmine on teadus omaette, siis beebivoodi valimine on tegelikult üpris lihtne. Vaja on teha vaid pisut eeltööd ja uurida erinevate voodite ning nende võimaluste kohta.

Kuna tulevasel emmel-issil on aga väga palju asju, millega tuleb end enne beebi sündi kurssi viia, siis soovime teile siinkohal abiks olla. Anname mõned head mõtted ja vihjed, millele tasub enne beebivoodi ostu tähelepanu pöörata.

Kuidas valida beebivoodit?

Kõik kes on vastsündinud beebit näinud, teavad kui imepisike võib üks inimlaps olla. Pisike beebi tundub nii õrn ja habras, et tihtipeale ei julge teda isegi sülle võtta. Seda enam vajab pisike maailmakodanik turvalist ja ohutut pesa, kus end maailmakärast rahulikult välja puhata. Tegelikult ongi beebivoodi puhul kõige olulisem just voodi turvalisus. Veenduge alati selles, et väljavalitud võrevoodi on sertifitseeritud ja vastab standarditele.

Teiseks mõelge, missugust voodit te oma beebile soovite. Beebi võrevoodid on väga erineva disaini ja omadustega. On loomulik, et mida uhkem ja rohkemate võimalustega on beebivoodi, seda kallim on toote hind. Valides aga nii olulist asja, kui pisikese beebi voodi, ei tohiks odav hind olla kindlasti ainukeseks valikukriteeriumiks. Loomulikult leiab ka soodsa hinnaga hea ja armsa tudupesa, kuid sel juhul on tavaliselt tegemist pigem klassikalise võrevoodiga, millel puuduvad näiteks pesukastid ja panipaigad. 

Mida tasub veel teada beebivoodist?

Kõige levinum beebivoodi on kahtlemata võrevoodi. Võrevoodeid on väga erinevaid. Kõige tavalisemad on ristküliku kujulised asemed, mida ümbritsevad voodivõred, et laps ei saaks voodist välja ronida ja maha kukkuda. Mõnel beebivoodi mudelil on võimalik võresid eemaldada, et hiljem suuremaks kasvades saaks mudilane ise voodisse ja sealt välja ronida. Seega on igati mõistlik otsus soetada eemaldatava küljega beebivoodi, sest nii saab laps voodit palju kauem kasutada.

Samuti on mugav, kui beebivoodi põhi on selline, mida annab asetada erinevatele kõrgustele ehk tasapindadele. Sedasi on värskel emal mugav beebi voodisse tuttu panna nii, et ei peaks väga palju kummardama. See on eriti mugav lahendus juhul, kui emal on seljavalud või mõned muud seljaprobleemid. Voodipõhi tuleb aga juba alumisse astmesse asetada juhul, kui beebi ajab ennast juba  istuma ja tekib oht, et ta võib end voodist välja keerata. Tavaliselt juhtub see peale neljandat-viiendat  elukuud.

Samuti on müügil võrevoodid, millel on eraldi panipaigad. Nii on hea hoida voodi all kas beebivoodi pesu, mähkmeid või riideid. Hiljem saab laps sinna panna oma mänguasju ja kaisukaid. Kui valite Jussikese e-poest beebivoodit, siis on teil võimalik otsingut filtreerida. Ehk valida siit vasakult allolevast nurgast kõik eriomadused, mis teie soovitud voodil peaksid olemas olema. Nii leiate omale meelepärase beebivoodi vaid hetkega. Küll aga tasub teada, et beebivoodi madrats tuleb eraldi juurde osta, sest võrevoodi madrats ei kuulu komplekti.

Beebivoodi juurde kuuluvad unetooted

Et beebi tuba oleks võimalikult hubane, tasub soetada voodile lisaks veel näiteks imearmas baldahhiin  ja mitu paari voodipesu. Lisaks leiab meie veebipoest veel mõnusad ja soojad magamiskotid. Need on ideaalsed beebidele, sest tavaliselt ei armasta imikud teki all magada ning ajavad teki pealt ära. Ilma tekita võib pisikesel aga külm hakata.  Ja just selle jaoks on magamiskott ideaalne- see hoiab lapse soojas ning tekitab imikule turvatunde.

Et beebi uni oleks võimalikult pikk ja rahulik, tasub kindlasti soetada koju veel selline imemasin nagu valge müra masin. Tegemist on seadmega, mis tekitab kas sahinat või mõnda teist küllaltki mahedat häält, mis aitab beebil paremini uinuda. Uned on seetõttu pikemad ja rahulikumad. Eriti hea on see toode sellisel juhul, kui kodus on veel lapsi, kelle hääled võivad beebi und häirida. Valge müra summutab kõik üleliigsed hääled taustal ning laseb imikul magada.

Reisivoodi- mugav beebivoodi lahendus külas või reisil olles!

Lisaks tavalisele võrevoodile on olemas ka spetsiaalne beebidele ja väikelastele mõeldud reisivoodi. See on ideaalne lahendus, kui lähete reisile, külastate oma suvekodu või jääte perega näiteks sõprade juurde ööbima. Tegemist on kerge ja väga lihtsasti kokkupandava voodiga. Nii mõneski peres, kus ruumiga pole üleliia priisata on selline voodi kasutusel võrevoodi asemel. Just seetõttu, et päeval saab voodi kenasti kokku pakkida ja kapinurka seisma panna. Nii tekib toas juurde rohkem elu- ja mänguruumi.

Ka reisivoodeid on päris palju erinevaid ning reisivoodit ostes uurige alati, mis voodiga kaasa tuleb ja ka seda, kui suur on beebivoodi kandevõime. Uurige kas voodil on kaasas ka põhi ning madrats! Ka reisivoodid võivad olla mitme tasapinnalised. Osadel reisivooditel on kaasas isegi mähkimisalus ja sääsevõrk. Viimane on eriti mugav just suvisel ajal, sest nii võib palaval suveööl akna lahti jätta ja ei pea kartma et kurjad sääsed lapsele liiga teeksid.

Seega valige täpselt selline beebivoodi nagu teile meeldib ja just teie koju sobib. Kui teil on küsimusi meie toodete kohta või soovite saada lisainformatsiooni, siis võtke meiega ühendust. Oleme teie jaoks olemas! 

Vaadake ringi ka Jussike.ee e-poes ning tellige juba täna vahva beebivoodi ning lisatarvikud. Enamus kaupa on meie laos olemas ja seetõttu jõuab tellitu teieni vaid loetud päevade jooksul. Tallinnas on võimalik muidugi ka ise meie lattu kaubale  järgi tulla.