Lastele meeldivad elektriautod väga ja neil ei saa masinatest iialgi küllalt. Mis saakski olla vahvam, kui istuda ise rooli ja sõita mööda kujuteldavaid maanteid, sattudes üha uutesse põnevatesse seiklustesse. Lisaks lustile ja naerule pakub akuauto veel palju enamatki – mängu käigus arenevad teie lapse tasakaalu osavus ja koordinatsioon, peenmotoorika ning navigeerimisoskus. Lisaks on see suurepärane võimalus õpetada pere noorimatele liikluseeskirju, et nad oskaksid ohutult liigelda.

Laste akuauto on loodud olema turvaline ning vastupidav, sest teisiti ei saakski. Kuid laste elektriauto töökindlus ja vastupidavus sõltub suuresti sellest, kui palju hoolt ja armastust sõidukile tema puhkehetkedel pakutakse. Et lõbu ja lusti jätkuks pikemaks, toome teieni 5 lihtsat nippi, kuidas oma laste elektriauto parimas vormis hoida ning kuidas seda hooldada.

1. Alusta kasutusjuhendi lugemisest

Kui elektriauto lapsele ostetud, siis esimese asjana tuleks endale selgeks teha, kuidas masin töötab. Uurige kuidas autot seadistada ja mida saab ning mida kindlasti ei tohiks elektrisõiduki kasutamisel teha. Seda kõike saate lugeda toote kasutusjuhendist. Kui kõik selge, seletage ka lapsele, kuidas sõidukiga ümber käia ning pange kindlasti paika mõned põhireeglid, et mäng oleks ohutu.

2. Õpetage lapsele, kuidas sõidukit ohutult juhtida

Kui laste elektriauto kasutusjuhend on läbi loetud ja masina kasutamine on selge, siis on aeg küps õpetamaks pere noorimatele, kuidas sõidukit ohutult ning õigesti juhtida. Lapsed on küll kiired õppijad, kuid siiski tasuks varuda kannatust ja anda neile piisavalt aega harjumiseks. Kõige olulisem on lapse turvalisus, seega pöörake üheskoos tähelepanu ohututele sõiduvõtetele. Nagu eelnevas punktis välja tõime, siis tasuks kindlasti panna paika mõningad põhireeglid, et laps teaks, mis on lubatud ning mis mitte.

3. Puhastage sõidukit regulaarselt

Iga endast ja oma sõidukist lugupidav autoomanik pöörab kindlasti tähelepanu masina puhtusele ja miks peakski see laste puhul teisiti olema. Kõige lihtsam on sisse seada kindel režiim, et peale igat mängukorda tuleb auto puhtaks teha – nii tekib lapsel harjumus oma asjade eest hoolt kanda. Alustuseks võiks peale iga kasutamist niiske lapiga puhastada sõiduki kere, istmed ning veljed. Juhul kui mustust on rohkem, siis tasuks appi võtta vesi, spetsiaalne pesuvahend ja nuustik või pehme lapp. Enne puhastamist tasub veenduda, et laste elektriauto on välja lülitatud. Vajadusel eemaldage aku või katke see kinni.

4. Hoidke sõidukit nõuetekohaselt

Laste elektriauto puhul tuleb kindlasti jälgida ka, et hoiustamistingimused oleksid masinale sobilikud. Eelistada tuleks pigem siseruume, kuhu laste elektriauto ilma takistusteta sisse mahuks – olgu selleks siis garaaž, panipaik või miks mitte ka lapse enda magamistuba. Kui laps masinaga just parasjagu uute seikluste poole ei kihuta, siis oleks mõistlik see kas rätiku või mõne muu kangaga katta, et tolm seistes sõidukile ei koguneks.

5. Pöörake tähelepanu masina igale osale

Selleks, et laste elektriauto oleks kasutamiseks ohutu, tuleks regulaarselt kontrollida kõiki masina osasid. Hooldus on elektrisõidukite lahutamatu osa, seega ei tohi seda tähelepanuta jätta. Et laste elektriauto oleks parimas vormis ja lapsele ohutu, tuleb üle vaadata kõik komponendid alustades ratastes kuni akuühenduseni välja.

Rattad
Laste elektriauto puhul saavad kõige sagedamini kannatada just rattad. Seetõttu tuleks regulaarselt silma peal hoida masina ratastel ning jälgida nii kulumist kui ka võimalikke vigastusi. Kontrollige ning õlitage rattaid regulaarselt. Kui teie lapsele meeldib pigem sõita maastikul või konarlikul pinnal, valige laste elektriauto, millel on vastavad rehvid. Kui kasutada ebatasasel maastikul sillutatud või sileda pinna jaoks mõeldud rehve, kuluvad need palju kiiremini. Kui rehvid on kulunud, asendage need esimesel võimalusel uutega, kuid enne varuosade soetamist veenduge, et valitud rattad sobivad teie laste elektriauto mudeliga.
Velgede ja rataste korrapärane puhastamine hoiab ära tolmu, mustuse ja korrosiooni kogunemise. Velgede puhtana hoidmiseks kastke pehme lapp vette ja pühkige hoolikalt, kuni kõik plekid on kadunud. See töö on igati sobilik ka lastele.

Aku
Aku on laste elektriauto süda – kui aku on kahjustatud, lakkab töötamast ka teie mänguauto. Selle vältimiseks tasub alati piinliku täpsusega kinni pidada nõutavast aku laadimise ajast. Nii väldite aku ülelaadimist, mis on kõige sagedasem kahjustuste tekke põhjuseks. Ülelaadimisega lühendate oluliselt aku eluiga. Juhul kui tekib vajadus aku välja vahetamiseks, siis veenduge enne ostu sooritamist, et valitud toode sobib teie laste elektriauto mudeliga. Lugege aku vahetamise kohta täpsemalt masina kasutusjuhendist.

Kere
Laste elektriauto kere puhastamisel peatusime põgusalt kolmanda punkti juures. Kuigi värvilised ja lõbusad kleepsud võivad lastele väga meeldida, siis on soovitatav neid autole siiski mitte kleepida, kuna see võib värvi kahjustada. Ja et säilitada masina ilus välimus, tuleks vältida kriimustusi – just seetõttu on oluline, et laps oskaks autot turvaliselt käsitseda ning hoiustamistingimused oleks nõuetele vastavad.

Loodame, et see postitus andis teile kasulikke näpunäited laste elektriauto hooldamiseks. Kõige olulisem on, et sõiduk oleks ohutu – nii jagub mängulusti ja naeru kauemaks. Kindlasti tasub pilk peale heita ka meie e-poes olevatele laste elektriautodele. Sealt leiab väga laia valiku kvaliteetseid akuautosid igale maitsele ning erinevas vanuses lastele.